نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز بر ضرورت حضور پرشور در انتخابات و انتخاب آگاهانه تأکید کرد و گفت: برگزاری انتخابات پرشور، پاسخ به یاوه‌گویی‌های دشمن است.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در همایش انتخاب تاریخی آیت الله خامنه‌ای به رهبری انقلاب اسلامی در آذرشهر گفت: برای پاسخ به یاوه گویی‌های دشمنان اسلام و ایران باید با تمام توان در انتخابات شرکت کنیم.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی در جامعه افزود: گرانی و تورم باعث قهر با انتخابات نشود، زیرا دشمن سعی دارد تصویر مخدوش و یاس آلودی از نظام در ذهن مردم ایجاد کند.

وی بیان کرد: ما که در انتخاب لوازم زندگی حتی لباس، روزها تحقیق می‌کنیم تا انتخابی درست داشته باشیم، چرا نباید برای انتخاب صحیح آینده کشور دقت کنیم.

حجت الاسلام آل هاشم افزود: به کسانی رأی بدهیم که روحیه جهادی و انقلابی داشته و آشنا به قوانین شورای اسلامی باشند.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات شوراهای اسلامی در مدیریت شهری و شاخص‌های انتخاب نامزدهای شورای شهر گفت: هدف منتخبان شورای شهر باید عمران و آبادانی شهر باشد و تعهد، تدین و نیت خدایی داشته باشند.

حجت الاسلام آل هاشم بیان کرد: فعالیت و مبارزه امام صادق (ع) در جهت تبیین اسلام ناب و گستردگی اسلام، تبیین و تبلیغ مسئله امامت در جامعه و تشکیل و تربیت جمع فعال برای تبلیغ تشیع بود.

وی از امام خمینی (ره) به عنوان شاگرد راستین مکتب امام صادق (ع) یاد کرد و گفت: حامی محرومان و مستضعفین جهان، سلطه ناپذیری، وقت شناسی، شجاعت، ایمان قوی، اطمینان، آرامش و ایستادگی امام در برابر دشمن از ویژگی‌های بارز امام راحل بود که رهبر فرزانه انقلاب نیز همان مسیر را با همان صلابت و قدرت ادامه می‌دهن